OBSH: Ja kur do të mbërrijnë vaksinat e para të Covid në Kosovë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:08 28-08-2020 OBSH: Ja kur do të mbërrijnë vaksinat e para të Covid në Kosovë Ilustruese

OBSH ka deklaruar se vaksinat e para do të mbërrijnë në Kosovë në qershor të vitit të ardhshëm duke shtuar se kështu do të mund të mbrohen.

“Prognoza më optimiste është që vaksinat e para do të vijnë në Kosovë në qershor të vitit të ardhshëm, kështu që deri atëherë ne duhet të mbrohemi”, tha Sergy Koryak, përfaqësues i OBSH.

Në 24 orët e fundit humbën jetën 6 pacientë, ndërsa u diagnostikuan 141 raste të reja, duke e çuar numrin total të të prekurve në rreth 13 mijë dhe bilanci i viktimave në 498.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Himarë, makina përplas këmbësorin
Vrasja e Florian Lamçes në Elbasan nga miqtë e tij, arrestohen edhe 2 të tjerë (EMRAT-për çfarë akuzohen) »
Article Logic
Execution time: 0.012257099151611
array(1) { ["section"]=> string(69) "obsh-ja-kur-do-te-mberrijne-vaksinat-e-para-te-covid-ne-kosove-218466" }