Ofendoi Obamën, humb miliona dollarë investime

Publikuar tek: bota, më 18:44 07-09-2016 Ofendoi Obamën, humb miliona dollarë investime

Filipinet po humbin miliona dollarë investime pasi presidenti Rodrigo Duterte ofendoi presidentin amerikan Barack Obama, duke e quajtur atë “bir kurve”.

Investitorët kanë filluar t’i tërheqin paratë e tyre nga Filipinet, pas deklaratave të presidentit filipinez duke e ofenduar rëndë Obamën.

‘The Independent’ shkruan se ekspertët e ekonomisë, kanë thënë se sjelljet politike të Dutertes, mund t’i kushtojnë shumë ekonomisë dhe bizneseve në vend.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Oops! Amazon tregon gabimisht iPhone 7 përpara prezantimit nga Apple (Foto)
Sulmohen me thika policët belg në lagjen Molenbeek »
Article Logic
Execution time: 0.010487079620361
array(1) { ["section"]=> string(51) "ofendoi-obamen-humb-miliona-dollare-investime-52227" }