Oficeri që i mori jetën afro-amerikanit Geoge Floyd i shpëton akuzës për vrasje të shkallës së tretë

Publikuar tek: bota, më 22:21 22-10-2020 Oficeri që i mori jetën afro-amerikanit Geoge Floyd i shpëton akuzës për vrasje të shkallës së tretë Derek Chauvin

Ish-oficeri i policisë Derek Chauvin i ka shpëtuar akuzës “vrasje e shkallës së tretë”, pasi i mori jetën afro-amerikanit George Floyd.

 

Një gjykatës në Henepin, SHBA ka hedhur poshtë akuzat kundrejt ish-oficerit për vrasje të qellimshme ndaj George Floyd.

Videoja që bëri xhiron e rrjetit në 25 Maj të këtij viti, shihej oficeri i cili kishte vendosur gjurin e tij mbi afro-amerikanin për më shumë se 7 minuta i cili shfaqte vështirësi në frymëmarrje dhe kjo rezultoi në vdekjen e tij. Kjo ngjarje shkaktoj protesta dhe trazira jo vetëm në Amerikë, por në të gjithë botën.

Kujtojmë se Chauvin është liruar me kusht me një obligacion prej 1 milion dollarësh në fillim të muajit Tetor. Ndërkohë dy oficerët e tjerë janë cilësuar si bashkëpunëtorë për akuzën “vrasje e shkallës së dytë.”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Greqia me rekord të infektuarish i rikthehet RI-IZOLIMIT, nga e shtuna me 2 masa të reja
Hollanda regjistron rekord infektimesh me Koronavirus brenda 24 orëve »
Article Logic
Execution time: 0.010596990585327
array(1) { ["section"]=> string(107) "oficeri-qe-i-mori-jeten-afro-amerikanit-geoge-floyd-i-shpeton-akuzes-per-vrasje-te-shkalles-se-trete-224796" }