OFL-ja ‘peshkon’ në Elbasan, u çon formularët tre të dënuarëve për trafikim, rrëmbim dhe grup kriminal (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:12 29-09-2020 OFL-ja ‘peshkon’ në Elbasan, u çon formularët tre të dënuarëve për trafikim, rrëmbim dhe grup kriminal (EMRAT)

Operacioni Forca e Ligjit u çon formularët e vetëdeklarimit 4 të dënuarëve në Elbasan, të cilët duhet të përgjigjen me shkrim për burimet e pasurisë brenda 48 orëve.

OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

-Bashkim Bubeqi, banues në Elbasan, i dënuar për veprat penale “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit” dhe “Shfrytëzimi i prostitucionit”;

-Durim Koçi, banues në Elbasan, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;

-Emanuele Budini banues në Elbasan, i dënuar për veprat penale “Grupi i strukturuar kriminal” dhe “Vjedhja”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013076066970825
array(1) { ["section"]=> string(111) "ofl-ja-peshkon-ne-elbasan-u-con-formularet-tre-te-denuareve-per-trafikim-rrembim-dhe-grup-kriminal-emrat-222074" }