OFL-ja ‘shënjestron’ fierakun e dënuar në Kosovë për ‘Krim të organizuar’ dhe kurbinasin e dënuar për drogë (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:09 02-12-2020 OFL-ja ‘shënjestron’ fierakun e dënuar në Kosovë për ‘Krim të organizuar’ dhe kurbinasin e dënuar për drogë (EMRAT)

Operacioni Forca e Ligjit u çon formularin për vetëdeklarimin e pasurisë shtetasve Shpendi Lilaj dhe Bashkim Hasani, të dënuar të dy për vepra të ndryshme penale.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

- Shpendi Lilaj, banues në Fier, i dënuar në Kosovë për veprat penale “Krim i organizuar” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

- Bashkim Hasani, banues në Kurbin, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Interpol ngre alarmin: Vaksina anti-COVID shënjestër e grupeve kriminale
Abuzuan seksualisht me 15 vjeçaren, jepet gjykim i shkurtuar për ish-rojen e shkollës Abaz Dogu dhe tre të rinjtë »
Article Logic
Execution time: 0.013036012649536
array(1) { ["section"]=> string(116) "ofl-ja-shenjestron-fierakun-e-denuar-ne-kosove-per-krim-te-organizuar-dhe-kurbinasin-e-denuar-per-droge-emrat-229898" }