OFL përfundon në Gjykatën Kushtetuese, kërkoi deklarimin e pasurisë për 500 të dënuar

Publikuar tek: aktualitet, më 14:49 25-01-2021 OFL përfundon në Gjykatën Kushtetuese, kërkoi deklarimin e pasurisë për 500 të dënuar

Operacioni Forca e Ligjit pritet që të përfundojë në Gjykatën Kushtetuese, pasi dërgoi formularin për vetë deklarimin e pasurisë mbi 500 personave me rekorde kriminale.

Mësohet se disa nga subjektet e prekura nga OFL-ja, do të depozitojnë paditë në Kushtetuese nëpërmjet avokatëve të tyre.

Sipas Report Tv, ndër argumentet e tyre për rrëzimin e OFL-s dhe shpalljen e saj antikushtetuese janë mungesa e emergjencës për të nxjerrë aktin normativ si dhe zgjatjen e afatit edhe pas mbarimit të mandatit të saj më 31 dhjetor 2020.

Afati i fundit për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të pasurisë nga OFL, ishte deri më 31 dhjetor 2020.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U rrah nga burri se i tha që i pëlqente Sinan Hoxha, flet gruaja: Ishte preteks, më ka dhunuar dhe më parë, mora thikën të vrisja veten
Rama në Durrës, vizitë në banesat e reja, kryefamiljarja: Kam shpresë të marrësh dhe mandatin e pestë »
Article Logic
Execution time: 0.012961149215698
array(1) { ["section"]=> string(91) "ofl-perfundon-ne-gjykaten-kushtetuese-kerkoi-deklarimin-e-pasurise-per-500-te-denuar-236326" }