OFL vijon aksionin në Lezhë, zbulon kush janë 2 ‘shënjestrat’ e rradhës

Publikuar tek: aktualitet, më 14:28 21-02-2020 OFL vijon aksionin në Lezhë, zbulon kush janë 2 ‘shënjestrat’ e rradhës

OFL vijon aksionin në Lezhë për goditjen e pasurisë së vënë nga aktivitete të paligjshme.

Në ‘shënjestër’ janë Edmond Sufja dhe Astrit Limani të dënuar për trafikim lëndësh narkotike.

Këto dy subjekte kanë 48 orë kohë për t’iu përgjigjur me shkrim të gjitha pyetjeve të OFL mbi pasurinë.

Përgjigjet më pas do ti dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

Deklarata e OFL:

OFL, 21 shkurt

Vijon operacioni Forca e Ligjit, në bashkëpunim me strukturat vendore të Policisë, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, për dërgimin e kërkesave për vetëdeklarim të pasurisë, personave që janë subjekt i këtij ligji.

Në këtë kuadër, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

E. S dhe A. L, banues në Lezhë, të dënuar për trafikim të lëndëve narkotike.

Brenda 48 orësh, këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim të gjitha pyetjeve të OFL-së.

Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

Me qëllim evidentimin dhe dërgimin në SPAK, të të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special, OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse.

Për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë, OFL do të informojë publikun në vijimësi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068478584289551
array(1) { ["section"]=> string(75) "ofl-vijon-aksionin-ne-lezhe-zbulon-kush-jane-2-shenjestrat-e-rradhes-195964" }