OKB dënon sulmet në Jemen, statistikat: Çdo 10 minuta vdes një fëmijë

Publikuar tek: bota, më 22:39 17-05-2019 OKB dënon sulmet në Jemen, statistikat: Çdo 10 minuta vdes një fëmijë Sulmet ajrore mbi kryeqytetin e Jemenit, Sanen

Sulmet ajrore mbi kryeqytetin e Jemenit, Sana raportohet se kanë  vrarë pesë fëmijë dhe plagosën dhjetëra të tjerë.

Këto sulme  janë dënuar nga agjencitë e OKB-së, të cilat kanë paralajmëruar shpesh në raportet e tyre dhe në media mbi numrin e civilëve të vrarë për më shumë se katër viteve konflikti civil.

Koordinatori  i OKB-së në Jemen, Jens Laerke vuri në dukje se në raportet paraprake tregohet se pesë fëmijë kishin vdekur dhe 16 të tjerë ishin plagosur nga sulmet ajrore. Sipas raportit janë regjistruar edhe viktima të tjera, përfshirë punonjës të shëndetësisë.

Night-market-camp.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013094186782837
array(1) { ["section"]=> string(74) "okb-denon-sulmet-ne-jemen-statistikat-cdo-10-minuta-vdes-nje-femije-164711" }