Olayinka "harron" Skënderbeun, ja çfarë thotë pas firmës me klubin e ri

Publikuar tek: sport, më 22:21 21-07-2018 Olayinka Peter Olayinka

Peter Olayinka ka firmosur vetëm pak orë më parë me skuadrën e Slavia Pragës në Çeki. 

Ish-sulmuesi i Bylisit dhe Skënderbeut ka folur për herë të parë pas hedhjes së firmës për klubin e ri.
Ai është shprehur i kënaqur për arritjen e kësaj marrëveshje dhe se do bëjë maksimumin për të "korrur" sukses në kampionatin çek.

"Kur pashë për herë të parë tifozët e Slavia-s, thashë,' wow!' Atmosferë e veçantë! Më pëlqen të mbështes Slavian edhe nëse ekipi nuk ecën mirë, gjë të cilën as që nuk e mendojmë. Ky është një motivim i madh për një lojtar. Është një klub që e kam gjithmonë patur zili si kundërshtar", ka thënë Olayinka.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nis 'operacioni fshesa' te Roma, verdhekuqtë bëjnë gati listën me largimet (DETAJE)
Akuza për trukim edhe nga Letonia, presidenti i federatës sulmon mbrojtësit e Luftëtarit »
Article Logic
Execution time: 0.010837078094482
array(1) { ["section"]=> string(75) "olayinka-harron-skenderbeun-ja-cfare-thote-pas-firmes-me-klubin-e-ri-128680" }