Olen Çezari takohet me Papën: Më tha “jam i impresionuar nga Shqipëria jote”

Publikuar tek: kulture-art, më 13:58 11-03-2015 Olen Çezari takohet me Papën: Më tha “jam i impresionuar nga Shqipëria jote”

Olen Çezari, violinist shqiptar me famë botërore që qëndron në Itali, por që ka lindur në Durrës, tregon takimin e sotëm me Papën në Itali dhe atë çka i ka thënë vetë Papa për Shqipërinë. Mes emocionesh, Olen Çezari thotë se Papa i ka folur për Shqipërinë.

“Kam mbetur shumë i impresionuar nga bukuria e Shqipërisë tënde. Një popull i ri dhe shumë vital, që ka vuajtur shumë” i ka thënë Ati i Shenjtë violinistit shqiptar me famë botërore.

Papa ka folur shumë shpesh për vizitën e tij në Shqipëri, e para vizitë që Papa bëri në një vend evropian që nga zgjedhja e tij në krye të Vatikanit. Këtë fakt, ua pohon të gjithëve, dhe ka gjetur rastin tia pohojë edhe violinistit Olen Çezari.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026520013809204
array(1) { ["section"]=> string(78) "olen-cezari-takohet-me-papen-me-tha-jam-i-impresionuar-nga-shqiperia-jote-5552" }