Olsi bashkëpunëtor me kreun e Xibrakës, Berisha: Rama për të shpëtuar veten shet edhe vëllain e tij

Publikuar tek: aktualitet, më 20:02 13-08-2019 Olsi bashkëpunëtor me kreun e Xibrakës, Berisha: Rama për të shpëtuar veten shet edhe vëllain e tij Edi Rama dhe Sali Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas deklaratës së Ramës ku distancohet nga kryebashkiaku i Shkodrës, Valdrin Pjetri, i cili akuzohet për veprimtari të jashtëligjshme gjatë viteve të mëparshme.

Sipas Berishës, kryeministri Rama për të shpëtuar veten e tij është në gjendje që të shesë edhe vëllain e tij Olsin.

Ish kryeministri shkruan se bashkëpunimi i ngushtë i Olsi Ramës me grupin e Xipbrakës është i dokumentuar me zë edhe me figurë dhe se vetë kryeministri Rama është i implikuar në këtë çështje.

Postimi i plotë:

Edvin Mafia per lekuren e tij po shet Olsi Drogen!

Miq, Edvin Droges po i shtrengohet laku ne fyt!

Pasi e kishte mbrojtur deri sot Valdrin Drogen dhe kishte bllokuar hetimet, sot ai ne nje postim ne tëitter deklaro:

“Jo Valdrini, po vëllai im të jetë ( fjala eshte per Olsin), s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua, në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale,( me fjale tjera eshte e Olsit dhe jo familjare)

Edvin je i pashprese, cfare eshte e Olsit eshte edhe e jotja dhe kjo eshte e dokumentuar.

Miq, kete deklarate Edvin Droga e beri per Olsin sepse duket se eshte informuar se eshte i dokumentuar me ze dhe figure bashkepunimi i ngushte i Olsit me kreun e grupit te Xibrakes, Genti Xhixha, te cilin vellaçko Olsi e percolli nga Shqiperia pas leshimit te urdher arrestit nga prokuroria. Perveç kesaj, vet Edvini eshte ne tave por duket se po pregatit Olsin qe te deshmoje kunder pergjegjesise dhe implikimit familjar.

Ndaj dhe Edvini mbyll postimin e tij ne tëitter: “Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!”! Edvin, akuzoje sa te duash Olsi drogen, vete nuk ke shpetim. Rama ik! sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010554075241089
array(1) { ["section"]=> string(104) "olsi-bashkepunetor-me-kreun-e-xibrakes-berisha-rama-per-te-shpetuar-veten-shet-edhe-vellain-e-tij-175241" }