Olta Boka pa komplekse pas lindjes, tregon kilogramët e tepërt që ka marrë dhe jep një mesazh të fortë: Shoqëria ushtron presion mbi...

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 07:41 18-09-2020 Olta Boka pa komplekse pas lindjes, tregon kilogramët e tepërt që ka marrë dhe jep një mesazh të fortë: Shoqëria ushtron presion mbi... Olta Boka

Këngëtarja e njohur, Olta Boka është bërë mami disa javë më parë, dhe tani që është stabilizuar ka ndarë një foto në rrjete sociale përmes të cilës tregon se ka shtuar disa kilogramë, ndërkaq përcjell edhe disa mesazhe të forta mbi standardet e bukurisë.

Teksa shfaqet pa komplekse këngëtarja thotë se shoqëria pa dashur ushtron presion mbi standardet e bukursë.

“Te kjo foto shoh perendimin, si dhurate nga Zoti, per te embelsuar mbylljen e dites me ngjyrat me te sheqerosura. Shoh karrocen si motivin per te filluar nje tjeter dite te mbushur me ngjyra, por nuk me shpeton nga syte as vetja. Shoh nje version te ndryshuar, patjeter te permbushur, e me zemren duke shperthyer nga kenaqesia, por edhe me disa kg te shtuara kokeforta per 2 muaj.

Shoqeria, padashur, ushtron presion mbi standardet e bukurise dhe nuk e mohoj qe ndonjehere e kam vene ne diskutim nese do te mundem te rikthehem ne peshen e meparshme. Por une kam besim, me aq sa njoh veten, me disiplinen, kujdesin qe tregoj ndaj vetes, me kontrollin ndaj ushqimit e me aktivitet fizik qe shume shpejt kg nuk do te jene me nje “shqetesim” per mua. Per momentin zgjodha te shijoj cdo sekonde me te voglen time sepse e di qe koha kalon shpejt e do te me marre malli per keto momente te pakthyeshme.

E nese kilogramet jane e keqja kokeforte qe erdhi me te miren dhe bekimin, mund edhe te qendrojne aty pergjithmone”, ka shkruar Olta krah postimit.

Screenshot_1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013442993164062
array(1) { ["section"]=> string(137) "olta-boka-pa-komplekse-pas-lindjes-tregon-kilogramet-e-tepert-qe-ka-marre-dhe-jep-nje-mesazh-te-forte-shoqeria-ushtron-presion-mbi-220773" }