Operacion antidrogë në Itali, në pranga 4 shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:13 13-05-2019 Operacion antidrogë në Itali, në pranga 4 shqiptarë

Policia italiane ka zhvilluar një operacion antidrogë mëngjesin e kësaj të hëne në Firence.

Mësohet se janë arrestuar 5 persona, katër prej të cilëve shtetas shqiptarë identitetet e të cilëve nuk bëhen ende me dije.

Të pestë të arrestuarit ishin me banim në Firence dhe në komunat e saj.

Tre prej të arrestuarve u burgosën në Sollçiano, kurse për dy të tjerët u vendos masa detyrim paraqitjeje.

Detajet e operacionit do të njoftohen nga Karabinieria e Firences në orët në vijim.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02631402015686
array(1) { ["section"]=> string(57) "operacion-antidroge-ne-itali-ne-pranga-4-shqiptare-164069" }