Operacioni antidrogë në Itali, arrestohen 6 shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:24 28-04-2015 Operacioni antidrogë në Itali, arrestohen 6 shqiptarë Nga majtas lart: Giulio Bianchi, Mareldo Dragusha, Oussama Ghaouari, Francesco Gherardi, Miklovan Legisi, Kreshnik Lleshi, Maurizio Mari, Taulant Marku, Bledar Marku, Mareglen Mhillaj, Narciso Cristian Petrucci, Luca Poli, Davide Quarta

10 të burgosur dhe 4 në arrest shtëpie me akuzat e posedimit dhe trafikimit të drogës dhe prostitucionit midis tyre 7 shqiptarë, ky është bilanci i operacionit antidrogë të koduar "Lëmshi" në Pisa dhe Firenze në Itali.

Midis të arrestuave 6 janë shtetas shqiptarë, 1 maroken dhe 3 italianë. Ndërsa në arrëst shtëpie janë 3 italianë dhe një shqiptar. 6 Shqiptarët e arrestuar  dhe 1 në arrest shtëpie janë:

Taulant Marku, 29 vjeç, lindur në Lezhë dhe banues në Torre del Lago

Mareldo Dragusha, 21 vjeç, banues në Viareggio, Itali

Kreshnik Lleshi, 32 vjeç, banues në Viareggio

Miklovan Legisi, 39 vjeç, banues në Pisa, Itali

Mariglen Mhillaj, 21 vjeç, banues në Viareggio, punonte si kamarier

Dritan Selmani, 30 vjeç, me profesion tregëtar, i dënuar më parë.

Në arrest shtëpie është shtetasi shqiptar Bledar Marku, 30 vjeç.

Trafikantët e drogës me bazë në Viareggio kishin blerë sasi të mëdha droge në italinë e veriut. Atyr u janë sekuestuar 112 gram kokainë, 108 gram marijuanë, një gram heroinë dhe 32 mijë euro. Operacioni antidrogë i policisë italiane ishte i koduar me fjalën shqipe “Lëmshi”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Asgjësohen rreth 4 mijë rrënjë kanabis në Krujë
Procedim penal nënkryetarit dhe sekretares së komunës Libonik për shpërdorim detyre »
Article Logic
Execution time: 0.012095212936401
array(1) { ["section"]=> string(57) "operacioni-antidroge-ne-itali-arrestohen-6-shqiptare-9866" }