Operacioni antidrogë Shqipëri-Itali, jepet masa për 7 të akuzuarit (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:24 02-07-2020 Operacioni antidrogë Shqipëri-Itali, jepet masa për 7 të akuzuarit (EMRAT) Ilustruese

Ditën e sotme është dhënë masa e sigurisë për 7 persona, të cilët  merreshin me trafikimin e lëndëve narkotike.

Mësohet se Gjykata ka dhënë masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për Kleo Bregun 55 vjeç, Rexhino Muçajn 25 vjeç, Alban Koshin 53 vjeç, Ilirjan Zaimi 51 vjeç dhe Mariglen Duçellari 65 vjeç.

Sakaq, prokuroria ka kërkuar arrset me burg edhe për Elton Hamza 37 vjeç dhe Robert Myftari 47 vjeç. Personat në fjalë janë në kërkim nga policia, të cilët mendohen se kanë pasur edhe rolin drejtuses.

Ky grup kriminal zhvillonte aktivitetin e tij nga viti 2015, me itinerar Vlorë-Bari.

Lexo edhe: MEGAOPERACIONI në ITALI/ 37 shqiptarë dhe italianë të arrestuar, sekuestrohen 3.5 ton drogë me vlerë 40 milion euro (VIDEO)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093560218811035
array(1) { ["section"]=> string(78) "operacioni-antidroge-shqiperi-itali-jepet-masa-per-7-te-akuzuarit-emrat-212586" }