Operacioni "Early Spring", arrestohet 27 vjeçari i shpallur në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 21:52 28-02-2017 Operacioni

Efektivët e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë bënë të mundur ndalimin e  27 vjeçarit Fatmir Ara, banues në Tiranë.

Burime nga policia bëjnë me dije se efektivët e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë Vendore Policisë Tiranë me qëllim dokumentimin e plotë të operacionit "Early Spring", u bë i mundur kapja dhe vendosja para përgjegjësisë penale e njërit nga shtetasit e shpallur në kërkim, Fatmir Ara.

 Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale të “Kultivimit të bimëve narkotike e kryer në bashkëpunim" si dhe “Prodhim dhe shitje i narkotikëve e kryer në bashkëpunim" parashikuar nga nenet 283/2 e 284/2 të Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Artan Hoxha: Nga vijnë dhe si futen në Shqipëri farat e kanabisit, ku dhe me çfarë çmimi shiten
Zbulohet e vërteta: Ish-senatori italian i dënuar për korrupsion pas portalit me lajmin për mbetjet kimike »
Article Logic
Execution time: 0.011482000350952
array(1) { ["section"]=> string(72) "operacioni-early-spring-arrestohet-27-vjecari-i-shpallur-ne-kerkim-70296" }