Operacioni i hidrokarbureve, arrestohet një pronar, një tjetër shpallet në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 21:13 11-05-2015 Operacioni i hidrokarbureve, arrestohet një pronar, një tjetër shpallet në kërkim

Policia ka kontrolluar sot gjithsej 19 subjekte të tregtimit të karburanteve në segmentin rrugor Laç-Mamurras-Fushë Krujë, si dhe në Durrës, Korçë e Fier.

Nga Specialistët për Krimin Ekonomiko- Financiar në Policinë e Shtetit  janë proceduar penalisht për fshehje të ardhurash 4 subjekte. Një pronar që tregtonte naftë bruto kontrabandë është arrestuar nga uniformat blu, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim.

Gjithashtu, janë sekuestruar 25.000 mijë litra naftë bruto kontrabandë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Has, kreu i komunës Gjinaj qëllon me armë dy persona, shoqërohet në polici
Plagoset me thikë në bark 20 vjeçari në kryeqytet »
Article Logic
Execution time: 0.012269020080566
array(1) { ["section"]=> string(85) "operacioni-i-hidrokarbureve-arrestohet-nje-pronar-nje-tjeter-shpallet-ne-kerkim-10909" }