Operacioni i shpëtimit/ Evakuohet me helikopter personi i izoluar nga ujrat (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:41 01-02-2015 Operacioni i shpëtimit/ Evakuohet me helikopter personi i izoluar nga ujrat (Foto)

Në fotografi shihet moment i shpëtimit të një personi nga Forcat Ajrore në Memaliaj. Personi, në foto i cili qëndron pezull në ajër, i lidhur me litarin e helikopterit ushtarak, mendohet të ketë mbetur i bllokuar në ambjentet e një lokali të rethuar krejtësisht nga uji.

Forcat Ushtarake, Policia dhe zjarrfikëset, kanë nisur evakuuimin e popullsisë nga zonat e përmbytura. Deri tani nuk është raportuar asnjë dëm njerëzor. Situata në jug të vendit vazhdon të jetë e përkeqësuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Polumbarët gjejnë trupin e pajetë të 20-vjeçarit të mbytur në Liqenin e Fierzës
E reja me BMW përplas pastruesen te Zogu i Zi »
Article Logic
Execution time: 0.013463973999023
array(1) { ["section"]=> string(84) "operacioni-i-shpetimit-evakuohet-me-helikopter-personi-i-izoluar-nga-ujrat-foto-2088" }