Operacioni kundër mafias Comorra, 50 të arrestuar në Itali

Publikuar tek: bota, më 16:19 19-02-2019 Operacioni kundër mafias Comorra, 50 të arrestuar në Itali

Gjatë mëngjesit të sotëm antimafia Italiane e Venezias ka zbatuar një operacion që ka çuar në arrestimin e 50 personave,nën akuzën e pjesëmarrjes në grupin e organizuar mafioz.

Në megaoperacionin e quajtur 'At last' kundër mafias napoletane Camorra kanë marrë pjesë 300 trupa policorë të drejtuar nga grupi operativ i Venecias dhe nga policia financiare e Triestes.

Arrestimet janë kryer në provincën e Venezias, Casertas e Casal del Principe.

këtë operacion e ka përshëndetur dhe ministri i Brendshëm Matteo Salvini duke u shprehur se 'lajme të tilla bëjnë të nis mirë dita, falë punës brilante të forcave të policisë'.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010609865188599
array(1) { ["section"]=> string(64) "operacioni-kunder-mafias-comorra-50-te-arrestuar-ne-itali-153405" }