Operacioni “Laguna e Vilunit”, arrestohen 4 trafikantët në kërkim

Publikuar tek: aktualitet, më 07:49 05-06-2017 Operacioni “Laguna e Vilunit”, arrestohen 4 trafikantët në kërkim FOTO ILISTRUESE

Policia e Shteti ka finalizuar operacionin “Laguna e Vilunit”, në të cilin është bërë i mundur arrestimi i 4 personave me iniciale A. RR., K.P., A. M., A. C.

Operacioni për goditjen e grupeve të trafikut të drogës ka nisur tre vite më parë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimet e Rënda dhe Drejtoritë Vendore të Policisë Tiranë, Vlorë dhe Gjirokastër.

Gjatë kësaj kohe janë mbajtur nën vëzhgim shtëpitë, ambjentet dhe vendet ku dyshohej që qëndronin personat e përfshirë.

Policia e Shtetit ka shpallur në kërkim disa persona të tjerë të përfshirë në ngjarje dhe po punon për arrestimin e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Mos bëj zë, s’ikim pa marrë paratë’, si i grabitën natën 10 mijë euro
Arrestohet i riu nga Lazarati, por jo për kultivim kanabisi (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.013174057006836
array(1) { ["section"]=> string(68) "operacioni-laguna-e-vilunit-arrestohen-4-trafikantet-ne-kerkim-81248" }