Operacioni me 5 ton drogë në Itali, dalin emrat e SHQIPTARËVE TË ARRESTUAR

Publikuar tek: aktualitet, më 10:15 01-03-2018 Operacioni me 5 ton drogë në Itali, dalin emrat e SHQIPTARËVE TË ARRESTUAR

Mëngjesin e sotëm në Itali u kap një ngarkesë e madhe me lëndë narkotike në Catanzaro të Italisë, që dyshohet se vinte nga Shqipëria.

NGa një operacion i Guardia di Finanza-s dhe njësisë policore ekonomiko-financiare të Catanzaro-s u kapën 5 ton marijuanë.

Policia arrestoi 25 persona, mes tyre 3 shqiptarë të cilët mendohet se janë trafikantët e ngarkesës së madhe.

Ata janë Indrit Buja 37 vjeç, Shefik Muho 34 vjec dhe Elvis Hajdini 25 vjeç.

Policia pritet të zbardhë në vijim edhe detaje të tjera nga ky superoperacion.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksion blic në Durrës, arrestohen 13 persona për vjedhje energjie, mes tyre dy femra (EMRAT)
KOKAINA/ Ish-presidenti jep alarmin: Siguria Kombëtare në rrezik serioz »
Article Logic
Execution time: 0.01140308380127
array(1) { ["section"]=> string(80) "operacioni-me-5-ton-droge-ne-itali-dalin-emrat-e-shqiptareve-te-arrestuar-111856" }