Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit dërgon në Kuvend raportin për kandidatët e KLP

Publikuar tek: aktualitet, më 14:39 12-01-2018 Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit dërgon në Kuvend raportin për kandidatët e KLP

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit (ONM) dorëzoi ditën e sotme në Kuvend raportin për kandidatët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë nga shoqëria civile.

Kandidatja Entela Hoxhaj është cilësuar si më e vlerësuara ndërkohë që kandidojnë dhe Alfred Balla, Mimoza Qinami, dhe Andi Murataj. Më pak pikë deri tani ka mbledhur ish-prokurori Alfred Balla.

Pas marrjes së këtij raporti, Kuvendi i Shqipërisë duhet të mblidhet përmes komisionit dhe të zgjedhë kandidaturat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon raporti i KLD-së për çështjet e prapambetura: Nuk është faji i gjyqtarëve, por i administratës
I largoi nga puna, 5 ish-vartësit marrin hak ndaj ministres Etilda Gjonaj »
Article Logic
Execution time: 0.011048078536987
array(1) { ["section"]=> string(91) "operacioni-nderkombetar-i-monitorimit-dergon-ne-kuvend-raportin-per-kandidatet-e-klp-106336" }