Operacioni “Saga”, sekuestrohen kallëpe me eksploziv, arrestohen 4 persona, mes tyre një grua (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:25 17-05-2017 Operacioni “Saga”, sekuestrohen kallëpe me eksploziv, arrestohen 4 persona, mes tyre një grua (EMRAT)

Specialistët e Sektorit të Krimit të Organizuar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, pas informacioneve të marra nga Strukturat Policore dhe një pune hetimore të mirëorganizuar, kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar ”Saga”, duke sekuestruar eksplozivë dhe arrestuar 4 persona.

Janë arrestuar në flagrancë shtetasit:

Vjollca Sorra 42 vjeçe,banuese në Burrel;

Edmond Demiri 32 vjeç, banues në Burrel;

Robert Doku 30 vjeç, banues në Burrel; •

Viktor Hanaj 33 vjeç, banues në Burrel.

Arrestimi i tyre u bë pasi:

Më datë 16.05.2017, në Fushë-Krujë, në bazë të informacioneve që dispononin Specialistët e Trafiqeve gjatë kontrollit të ushtruar në çantat e shtetasve të mësipërm, i’u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale:

• 30 kallëpë e dyshuar si lëndë plasëse eksploziv me peshë rreth 6 kg;

• 29 copë kapsolla detonatore ku 13 prej tyre ishin të përgatitura me fitil zjarrpërcjellës;

• 4 aparatë telefoni celular;

•një mjet tip Benz.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale"Trafikimi i lëndëve plasëse, djegëse, helmuese dhe radioaktive"në bashkëpunim parashikuar nenin 282/ a, 25 të Kodit Penal.

18518632_10209839896136111_1911002755_n.jpg

 

18516326_10209839896376117_1590706670_n.jpg18554615_10209839896256114_941543969_n.jpg18578867_10209839895856104_774743546_n.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosen me armë zjarri Shullazi dhe Goga në lokalin pranë stadiumit “Kastrioti” në Krujë
Municione luftarake dhe drogë në bodrumin e shtëpisë, pranga të riut (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.012376070022583
array(1) { ["section"]=> string(100) "operacioni-saga-sekuestrohen-kallepe-me-eksploziv-arrestohen-4-persona-mes-tyre-nje-grua-emrat-78911" }