Operacioni “SPARE PARTS 2017”, bllokohen makinat luksoze të trafikuara

Publikuar tek: aktualitet, më 09:56 26-05-2017 Operacioni “SPARE PARTS 2017”, bllokohen makinat luksoze të trafikuara ilustruese

Në kuadër të operacionit policor të koduar “SPARE PARTS 2017”, kundër trafikimit të paligjshëm të automjeteve dhe pjesëve të këmbimit, në 24 orët e fundit nga ana e Sektorit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, janë kontrolluar 53 mjete nga të cilat janë konstatuar 4 mjete të dyshuara të vjedhura jashtë shtetit dhe të trafikuara në Shqipëri.

Policia bën me dije se në këto kushte, u bë sekuestrimi i tyre dhe u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier për veprën penale "Trafikimi i mjeteve motorike" parashikuar nga Neni 141/a i Kodit Penal.

Konkretisht:

 1.U bllokua mjeti tip "Volkswagen" me targa FR 7667 A në pronësi të shtetadit V.Ll

2.U bllokua mjeti "Fiat-Punto" me targa FR 3893 A në pronësi të shtetasit E.K

3.U bllokua mjeti "Fiat-Punto" me targa HS IA 2005 në pronësi të shtetasit G.K

4.U bllokua mjeti tip "Daimler-Chrysler" me targa AA 541 LC në pronësi të shtetasit P.M Nga ana e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier do vijoi puna për parandalimin dhe goditjen e trafikut të mjeteve motorike, pjesëve të këmbimit dhe mashtrimeve financiare të kryera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trupa e sigurisë tërhoqi zvarrë gazetarët, reagon menjëherë policia e shtetit
VIDEO-SKANDAL: E dini nga del ky tym që po vret qytetarët e Tiranës? »
Article Logic
Execution time: 0.011659860610962
array(1) { ["section"]=> string(73) "operacioni-spare-parts-2017-bllokohen-makinat-luksoze-te-trafikuara-80027" }