Operacioni “Tallava”, shkatërrohet baza e prostitucionit, në lokal edhe vajza të mitura

Publikuar tek: aktualitet, më 20:09 25-05-2015 Operacioni “Tallava”, shkatërrohet baza e prostitucionit, në lokal edhe vajza të mitura

Policia e Tiranës ka goditur një bazë ku ushtrohej prostitucioni të periferi të Tiranës. Në lokalin në pronësi të shtetasit Ilir Peraj, me të kaluar kriminale, është gjetur edhe një minorene e cila rezultonte e humbur që prej datës 6 maj, dhe punonte si prostitutë.

Të arrestuarit nga policia janë:

1- F. Xhemali (Kuçi), 26 vjeç, lindur në Berat dhe banuese në Tiranë, për veprën penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit”

2- Ilir Peraj, 46 vjeç, lindur në Shkodër dhe banues në Tiranë për veprën penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit” dhe “Mbajtje së lokaleve për prostitucion”

3- Anila Morava, 43 vjeç, lindur në Berat dhe banues në Tiranë, u arrestua në flagrancë për veprën penale të “Mbajtjes së lokaleve për prostitucion”,

4- Po kështu u procedua në gjëndje të lirë shtetasi A. D, 16 vjeç, lindur në Tiranë, banues në Tiranë, për veprën penale të “Shfrytëzimit të prostitucionit”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfshihet nga flakët restoranti pranë TVSH-së
Shpërthen me tritol makina e një biznesmeni kromi në Bulqizë »
Article Logic
Execution time: 0.013478994369507
array(1) { ["section"]=> string(89) "operacioni-tallava-shkaterrohet-baza-e-prostitucionit-ne-lokal-edhe-vajza-te-mitura-11950" }