Opozita bashkon minoritetin grek dhe çamët, Dule i gatshëm t’i lëshojë Vlorën Idrizit, ja ku mund të garojë kreu i PBDNJ-së

Publikuar tek: politike, më 21:50 16-01-2021 Opozita bashkon minoritetin grek dhe çamët, Dule i gatshëm t’i lëshojë Vlorën Idrizit, ja ku mund të garojë kreu i PBDNJ-së Idrizi - Basha - Dule

Opozita e bashkuar ka bërë bashkë edhe dy partitë kundërshtare me njëra tjetërn, siç janë PBDNJ e minoritetit grek dhe PDIU e çamëve, megjithse interesat e këtyre partive janë të kundërta.

Por duke parë që opozita do të garojë me një listë të përbashkët, qarku i Vlorës mund të sjellë përplasje sërish mes këtyre dy partive, që historikisht kanë marrë deputetë në Vlorë.

Burime nga tryeza e negociatave të përfaqësuesve të PD-së me aleatët bëjnë me dije se i “sakrifikuari” mund të jetë Vnagjel Dule i PBDNJ-së, i cili mund të zhvendoset dhe të kandidojë në Korçë.

I pyetur në studion e “Top Talk”, ai nuk e përjashtoi këtë mundësi, ndërsa la të kuptohet se nuk do të ketë pretendime për qarkun se ku do të kandidojë.

Deri më tani Partia Demokratike ka arritur marrëveshjen me tre aleatë, Agron Dukën, Dashamir Shehin dhe Nard Ndokën, të cilëve u ka dhënë një vend të sigurtë në listën e Durrësit, Tiranës dhe Shkodrës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « MERKATO POLITIKE/ LSI-së i bashkohet ish-këshilltari i Edi Ramës, sot u shfaq në krah të Monika Kryemadhit (EMRI)
»
Article Logic
Execution time: 0.012734889984131
array(1) { ["section"]=> string(128) "opozita-bashkon-minoritetin-grek-dhe-camet-dule-i-gatshem-t-i-leshoje-vloren-idrizit-ja-ku-mund-te-garoje-kreu-i-pbdnj-se-235279" }