Opozita bojkoton 'ceremoninë e lamtumirës' së Donald Lu dhe Vlahutin

Publikuar tek: barometri, më 07:58 06-07-2018 Opozita bojkoton 'ceremoninë e lamtumirës' së Donald Lu dhe Vlahutin Donald Lu dhe Romana Vlahutin

Opozita nuk ka shkuar në ‘Ceremoninë e Lamtumirës’ së Donald Lu dhe ambasadores së BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin. 

Deputetët e opozitës ndodhen në seancën plenare që është duke u mbajtur në Kuvend për projektligjin e Teatrit, dhe për këtë arsye kanë vendosur të mos shkojnë në ceremoninë që po organizohet për largimin e ambasadorit të SHBA-së Lu dhe ambasadores së BE-në Tiranë, Vlahutin.

Ndërkohë në ceremoni ndodhen kryeministri Edi Rama së bashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama. Donald Lu, gjatë fjalës së tij në ceremoni e ka quajtur Shqipërinë si një thesar. “Ky vend është një thesar i vërtetë dhe do të më mungojë”- mësohet se është shprehur Lu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023201942443848
array(1) { ["section"]=> string(73) "opozita-bojkoton-ceremonine-e-lamtumires-se-donald-lu-dhe-vlahutin-126932" }