Opozita bojkoton seancën plenare, Rama i hedh dorën në qafë deputetes, ajo e shikon… (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:53 14-12-2017 Opozita bojkoton seancën plenare, Rama i hedh dorën në qafë deputetes, ajo e shikon… (FOTO)

Ka nisur si zakonisht seanca plenare, e ashtu siç ishte parashikuar me një interprelanncë të kërkuar mes ministrit të Bujqësisë Niko Peleshi dhe deputetit të PS, Erion Braçe.

Interprelanca është kërkuar nga deputeti Braçe, lidhur me kontratat e dhënies së tokave bujqësore me qira.  

Sakaq, seanca ka nisur pa prezencën e opozitës, të cilët e kanë cilësuar si fals këtë interprelancë, duke zgjedhur kështu të paraqiten në seancë pas depbatit mes ministrit e Braçes.

Ndërkohë, ajo që ra në sy ishte një lëvizje miqësore e kryeministrit Edi Rama me ish-ministren Elmonela Felaj, aktualisht deputete e PS.

Siç duket, Rama ka lënë karrigen e kryeministrit dhe është ulur në zonën e deputetëve të tij, konkretisht pranë deputetes Felaj.

Rama nuk ka ngurruar që ti hedhë dorën në qafë dhe bëjnë një bisedë shumë miqësore me njëri tjetrin, pavarësisht se në sallë zhvillohej interprelanca mes dy përfaqësuesëve të PS.

Ndërkohë, bie në sy edhe mënyra se si e shikon deputetja Felaj, e cila nuk e fshesh dot adhurimin me të cilin e shikon dhe komunikon me shefin e qeverisë.  

rr.jpg

 

1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010371208190918
array(1) { ["section"]=> string(93) "opozita-bojkoton-seancen-plenare-rama-i-hedh-doren-ne-qafe-deputetes-ajo-e-shikon-foto-103035" }