Opozita mblidhet sot para parlamentit, shikoni ç’poston Rama pak para protestës (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:17 18-12-2017 Opozita mblidhet sot para parlamentit, shikoni ç’poston Rama pak para protestës (VIDEO)

Ndërsa opozita po bën përgatitjet e fundit për zhvillimin e protestës së planifikuar të nisë sot në orën 09.30 para parlamentit, kundër zgjedhjes së kryeprokurorit të ri të përkohshëm, kryeministri Edi Rama zgjihet dhe poston një video që ka të bëjë me pamjen e re të unazës së jashtme të Tiranës.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje të Unazës së Jashtme të Tiranës ku ka përfunduar ndërtimi i segmenti të radhës me gjatësi 4.14 km nga "TEG" në Farkë, ndërsa vijojnë punimet nga Farka deri në Shkozë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në facebook. 

Opozita proteston sot kundër zgjedhjes së kryeprokurorit të ri me mandat dy vjeçar, që sipas saj do zgjidhet për të mbyllur dosjet e drogës, korrupsionit dhe mafies qeveritare.

 

ram.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023528814315796
array(1) { ["section"]=> string(91) "opozita-mblidhet-sot-para-parlamentit-shikoni-c-poston-rama-pak-para-protestes-video-103466" }