Opozita ndryshon mendje, vijon mbledhja e Këshillit Politik mes Hajdarit, Bylykbashit dhe Vasilit, presin Gjiknurin por ai ka vënë ‘kokën para’

Publikuar tek: politike, më 13:48 18-09-2020 Opozita ndryshon mendje, vijon mbledhja e Këshillit Politik mes Hajdarit, Bylykbashit dhe Vasilit, presin Gjiknurin por ai ka vënë ‘kokën para’ Foto e mehershme nga keshilli

Opozita si duket ka ndryshuar mendje sepse pasi vendosi të bojkotojë fillimisht mbledhjen ku do të diskutohej drafti i propozuar nga mazhoranca për listat dhe koalicionet, ka vendosur të mblidhet sërish.

Mbledhja e Këshillit ka vijuar mes Petrit Vasilit, Oerd Bylykbashit dhe Rudina Hajdarit, ndërsa Damian Gjiknuri është larguar.

Palët janë ulur dhe po presin rikthimin e Gjiknurit por ky i fundit ka vënë “kokën para” dhe nuk ka ndërmend të rikthehet.

Në amendamentet e propozuara nga PS parashikohet hapja 100% e listave, garantimi i pjesëmarrjes së grave në jo më pak se 30%, si dhe lejohen koalicionet zgjedhore.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013749122619629
array(1) { ["section"]=> string(145) "opozita-ndryshon-mendje-vijon-mbledhja-e-keshillit-politik-mes-hajdarit-bylykbashit-dhe-vasilit-presin-gjiknurin-por-ai-ka-vene-koken-para-220821" }