Opozita nuk lëshon zyrat, gjykata e Elbasanit konfirmon mandatin e Gledian Llatjas

Publikuar tek: aktualitet, më 14:50 11-07-2019 Opozita nuk lëshon zyrat, gjykata e Elbasanit konfirmon mandatin e Gledian Llatjas

Gjykata e Elbasanit konfirmon mandatin për Gledian Llatjan. Sipas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Llatja është fitues në bashkinë e Elbasanit.

Kujtojmë se ditën e djeshme, kryebashkiakët e rinj të PS i janë drejtuar me gjykatës me kërkesë për të marrë mandatin.

Kjo kërkesë erdhi pasi, kryetarët e bashkive të opozitës nuk prandojnë të braktisin zyrat dhe i bëjnë thirrje gjykatave të mos miratojnë vendimin e KQZ për shpërndarjen e mandateve.

Ndërkohë, i pari që ka fituar këtë betejë është Llatja, i cili sipas vendimit të gjykatës ka marrë mandatin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026270151138306
array(1) { ["section"]=> string(88) "opozita-nuk-leshon-zyrat-gjykata-e-elbasanit-konfirmon-mandatin-e-gledian-llatjas-171875" }