Opozita parlamentare paraqet propozimin për amendamentet në Kodin Zgjedhor, 30 shtatori afati i fundit për përmbylljen e draftit

Publikuar tek: politike, më 19:22 24-09-2020 Opozita parlamentare paraqet propozimin për amendamentet në Kodin Zgjedhor, 30 shtatori afati i fundit për përmbylljen e draftit

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, në orët e pasdites u zhvillua një tjetër takim i grupit të punës për hartimin dhe propozimin e amendamenteve që reflektojnë ndryshimet Kushtetuese në Kodin Zgjedhor.

Në këtë mbledhje, deputeti Korab Lita paraqiti propozimin e opozitës parlamentare.

Drafti i paraqitur nga Partia Socialiste ashtu sikurse propozimet e opozitës parlamentare do ti përcillen për shqyrtim Komisionit Parlamentar për Çështjet Ligjore dhe Administratën Publike.

Afati i fundit i këtij grupi pune për të përmbyllur draftin do të jetë 30 shtatori, ku ky draft do të paraqitet në Komisionin e Ligjeve, për të kaluar më pas në seancën e 2 tetorit për votim në Kuvendin e Shqipërisë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011672973632812
array(1) { ["section"]=> string(134) "opozita-parlamentare-paraqet-propozimin-per-amendamentet-ne-kodin-zgjedhor-30-shtatori-afati-i-fundit-per-permbylljen-e-draftit-221542" }