Ora që do të shërbejë për 10.000 vjet, ja ku po ndërtohet (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 22:19 27-02-2018 Ora që do të shërbejë për 10.000 vjet, ja ku po ndërtohet (FOTO)

Një orë e projektuar për 10.000 vjet është duke u ndërtuar që të punojë pa ndërhyrje njerëzore.

Ora 10,000 vjeçare është një projekt i Fondacionit Long Now, një organizatë jofitimprurëse.

Ora është duke u ndërtuar në malet e Teksasit, dhe nuk është caktuar data e përfundimit të projektit.

Pritet të përdoret një përzierje me pjesë të përbëra nga guri dhe çelik i paoksidueshëm.

Ora do të jetë tre metra e lartë.

Screenshot_8.jpg

ae58419366e897a8b0482cab2ee9051b.jpg

_100125296_000163203_copy.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013180017471313
array(1) { ["section"]=> string(68) "ora-qe-do-te-sherbeje-per-10-000-vjet-ja-ku-po-ndertohet-foto-111689" }