Organizatat terroriste, Erdogan i drejton gishtin kancelares Merkel: Ti i mbështet, pse e fsheh?

Publikuar tek: bota, më 08:08 14-03-2017 Organizatat terroriste, Erdogan i drejton gishtin kancelares Merkel: Ti i mbështet, pse e fsheh?

 Vijon me akuza të drejtëpërdrejta presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan. Këtë herë ai akuzon kancelaren gjermane, Angela Merkel se po mbështet organizatat terroriste. 

“E nderuara Merkel, ti mbështet terroristët”, ka thënë Erdogan gjatë një interviste të drejtpërdrejtë për rrjetin A Haber. “Zonja Merkel, pse po i fsheh terroristët në vendin tënd?... Pse nuk po bën asgjë”, tha Erdogan, duke akuzuar Berlinin se nuk po përgjigjet për 4,500 dosjet e dërguara nga Ankaraja për të dyshuarit për terrorizëm.

Erdogan gjithashtu ka akuzuar televizioni shtetëror gjerman për mbështetje “të organizatave terroriste” dhe për përhapje të propagandës kundër sistemit presidencial.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013212919235229
array(1) { ["section"]=> string(98) "organizatat-terroriste-erdogan-i-drejton-gishtin-kancelares-merkel-ti-i-mbeshtet-pse-e-fsheh-71802" }