Organizatorët e PD-së: 19 mijë protestues nga rrethet në shesh

Publikuar tek: aktualitet, më 11:10 12-03-2015 Organizatorët e PD-së: 19 mijë protestues nga rrethet në shesh Protestuesit nisur nga Vlora

Organizatorët e PD-së dhe krerët e degëve në rrethe kanë dhënë disa shifra të përafërta të numrit të protestuesve që kanë ardhur në Tiranë ditën e sotme. Në total mendohen se janë rreth 19 mijë qytetarë të mbledhur nga Vlora, Durrësi, Shkodra, Elbasani, Pogradeci, Kukësi etj.

Nga kryetarët e PD-së në rrethe bëhet e ditur se nga Qarku I Shkodrës janë nisur rreth 12 mijë protestues, ndërkohë që nga Kukësi 1 mijë. Nga Elbasani janë nisur 10 autobusë me rreth 600 protestues, nga Pogradeci 400 protestues, kurse nga Vlora 6 autobusë, me rreth 360 qytetarë.

Një pjesë e qytetarëve janë nisur edhe me makina personale, si protestuesit nga Berati. Nga Fieri janë nisur rreth 2500 persona, ndërsa nga Lezha 1500

Qytetarët u nisën me autobusë dhe makina personale, për të cilat u bënë edhe kontrolle nga policia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bllokohet qarkullimi i automjeteve, 1 orë e gjysmë para protestës së PD-së
Opozita proteston, policët e ndërhyrjes së shpejtë mësyjnë në qendër të Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.0058250427246094
array(1) { ["section"]=> string(54) "organizatoret-e-pd-se-19-mije-protestues-ne-shesh-5658" }