Ortek në Francë, humb jetën 14-vjeçari, të zhdukur dhe 5 fëmijë të tjerë

Publikuar tek: bota, më 19:53 13-01-2016 Ortek në Francë, humb jetën 14-vjeçari, të zhdukur dhe 5 fëmijë të tjerë

Nëntë nxënës udhëtonin me mësuesen e tyre. Orteku shkakton 1 të vdekur, 5 të zhdukur dhe mësuesja pa ndjenja.

Një ortek i madh ka rënë në Alpet Franceze, ku ishte duke kaluar një furgon me 9 nxënës nga Lyon. Të zhdukur kanë rezultuar edhe 5 nxënës të tjerë, Grupet e shpëtimit po kërkojnë në zonë, ndërsa situata e nxënësve të tjerë është më e përmirësuar.

4 turistë kanë humbur jetën që nga janari pas orteqeve në alpet franceze, dy lituanezë, një spanjoll dhe një çek.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01171612739563
array(1) { ["section"]=> string(76) "ortek-ne-france-humb-jeten-14-vjecari-te-zhdukur-dhe-5-femije-te-tjere-29912" }