Ortek shkatërrues në Itali, zhduket i gjithë stafi dhe klientët e hotelit

Publikuar tek: bota, më 23:16 18-01-2017 Ortek shkatërrues në Itali, zhduket i gjithë stafi dhe klientët e hotelit

Një ortek i fuqishëm raportohet të ketë rënë në një zonë turistike të Peskarës në Itali duke goditur një hotel.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i provincës së Peskarës, Antonio Di Marco, i cili njoftoi se ekipet e emergjencës janë nisur drejt vendngjarjes.

Mediat raportojnë se i gjithë stafi dhe klientët e hotelit "Rigopiano" të goditur nga orteku në zonën Gran Sasso, janë zhdukur. Mediat italiane shkruajnë se telefonat e të gjithë personave në hotel janë të paarritshëm. Besohet se të paktën 20 kilentë ndodheshin në hotel në momentin e goditjes nga orteku.

Gjatë ditës së sotme Roma u godit nga tre tërmete të fuqishme.

dfw34ftr234gtw3grsdfgsfg.jpg

Zona ku ndodhet hoteli

fg34g34ghdghjd.jpg

Hoteli i goditur nga orteku

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Historia e Olsi Ramës, i kanë dëbuar familjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (Foto)
Angela Merkel mesazh Londrës dhe Uashingtonit: Europa nuk ndahet pas Brexit »
Article Logic
Execution time: 0.011518955230713
array(1) { ["section"]=> string(78) "ortek-shkaterrues-ne-itali-zhduket-i-gjithe-stafi-dhe-klientet-e-hotelit-65956" }