Orteku masiv i dëborës zë poshtë dhe u merr jetën 5 turistëve çekë, të tjerë të plagosur

Publikuar tek: bota, më 17:34 06-02-2016 Orteku masiv i dëborës zë poshtë dhe u merr jetën 5 turistëve çekë, të tjerë të plagosur

Orteku masiv në Alpet e Austrisë u ka marrë jetën 5 turistëve çekë dhe ka lënë të lënduar disa të tjerë.

Mësohet se orteku ka zënë poshtë 12 persona dhe sipas zëdhënësit të policisë, transmeton agjencia e lajmeve “Reuters”, orteku në luginën Wattental, rreth 40 kilometra në jug-lindje të Insburkut në Austrinë Perëndimore ka qenë i një rrezikshmërie të lartë duke u marrë jetën 5 personave dhe duke plagosur disa të tjerë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Dua gazetarë që gjunjëzohen lehtë”, shkarkohet ministri i Mbrojtjes
Kapet i fundit shqiptar i bandës “Kafe-Droga” (Foto e 30 vjeçarit) »
Article Logic
Execution time: 0.011835098266602
array(1) { ["section"]=> string(93) "orteku-masiv-i-debores-ze-poshte-dhe-u-merr-jeten-5-turisteve-ceke-te-tjere-te-plagosur-31919" }