Orteku zë alpinistët, 3 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 23:13 21-02-2015 Orteku zë alpinistët, 3 të vdekur Momente gjatë transportimit të të plagosurve në spital

Tre të vdekur dhe dy të plagosur të gjithë shtetas Italian është numri zyrtar i personave të cilët janë zënë nga orteku gjatë kohës që ata kanë qënë duke shkuar për në bujtinë.

Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme në alpet e Zvicrës, dhe ka qënë policia vendase e cila ka dhënë lajmin e rëndë. Nga dy të plagosurit njëri prej tyre është në gjëndje të rëndë shëndetsore ndërsa tjetri ka pësuar dëmtime të lehta.

Policia nuk ka bërë ende të ditur emrat e viktimave të këtij aksidenti. Në momentin e ngjarjes në zonë ka pasur mjergull të dendur dhe ishte parashikuar moti i keq.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013818979263306
array(1) { ["section"]=> string(37) "orteku-ze-alpinistet-3-te-vdekur-4075" }