OSHEE aksion me policinë për vjedhësit e energjisë, procedohen 4 abonentë

Publikuar tek: ekonomi, më 08:10 04-08-2017 OSHEE aksion me policinë për vjedhësit e energjisë, procedohen 4 abonentë

Operatori i Shpërndarjes së Energjise Elektrike vijon punën e përditshme në zbatim të ligjit për pagesat e faturave të dritave dhe luftën kundër atyre që abuzojnë duke e vjedhur ate përmes formave të ndryshme.

Gjatë kontrollit të OSHEE, abonenti me iniciale (T.H.), rezultoi me lidhje te paligjshme te energjise elektrike dhe si pasojë u bë e mundur shoqërimi i tij nga Njesia e Tirana 3 e OSHEE se bashku me Komisariatin nr.3.

Gjithashtu, ne 24 oret e fundit jane proceduar tre abonente ne zonen e Librazhdit, per cenim te matesit dhe lidhje te paligjshme.
Abonentet me iniciale jane:
M.G., XH.D. dhe E.P.
Personat perdornin grepat per tu lidhur me linjen elektrike te OSHEE duke e vjedhur energjine dhe duke ju shmangur pageses se dritave!

OSHEE nuk do te toleroje askend qe abuzon dhe vjedh energjine elektrike. Theksojme se kontrollet kane ne fokus abonentet qe kane nderhyre ne mates, vjedhin e energjine duke bere lidhje nga linja permes grepave, etj.

Per abonentet qe jane debitore u ofrohet mundesia e pageses me keste, duke negociuar me ta cdo mundesi bashkepunimi, sidomos per familjet me ndihme ekonomike, pensioniste apo invalite!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093209743499756
array(1) { ["section"]=> string(78) "oshee-aksion-me-policine-per-vjedhesit-e-energjise-procedohen-4-abonente-88208" }