OSHEE aksion punimesh në Tiranë, zëvendëson shtyllat e vjetra elektrike me të reja

Publikuar tek: aktualitet, më 09:29 24-02-2018 OSHEE aksion punimesh në Tiranë, zëvendëson shtyllat e vjetra elektrike me të reja

Operator i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka filluar aksionin e punimeve në disa zona të kryeqytetit. OSHEE po bën të mundur zëvendësimin e kabinave shtyllore të vjetra me të reja.

Me qindra të tilla,  jashtë kushteve teknike dhe të rrezikshme për sigurinë e banorëve, do të zëvendësohen.

Me rastin e vendosjes në punë të linjës së re 20 kV, në bllokun e Inxhinierisë së Ndërtimit, ish-fusha Aviacionit, etj, OSHEE po dementon rrjetin e vjetër 6 kV, ndërtuar 40 vjet më parë.

“Siç shihet nga pamjet demontimi po bëhet edhe pranë rrugës “Stavri Themeli”, Tiranë. Janë 24 kabina shtyllore në proces duke u demontuar, duke i hapur rrugë kabinave të reja tip box”, sqaron OSHEE.

28383881_10212174968191453_669617718_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « DETAJE TË REJA nga aksidenti me 2 viktima, shoferja me "Toyota" u merr jetën vjehrrit dhe nuses
Dëshmitarët rrëfejnë tmerrin e aksidentit në Durrës: Burrit i është prerë koka, fëmija 5 vjeç shpëtoi »
Article Logic
Execution time: 0.011837959289551
array(1) { ["section"]=> string(88) "oshee-aksion-punimesh-ne-tirane-zevendeson-shtyllat-e-vjetra-elektrike-me-te-reja-111286" }