OSHEE, përgatitet për sezonin turistik, jep kontaktet për çdo problem nga Velipoja në Ksamil

Publikuar tek: ekonomi, më 12:46 02-07-2016 OSHEE, përgatitet për sezonin turistik, jep kontaktet për çdo problem nga Velipoja në Ksamil

Operator i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka marrë masa për sigurinë e pushuesve duke ngritur shtabin e gadishmërisë për sezonin turistik, për menaxhimin 24 orë pa ndërprerje të cilësisë së furnizimit me energji elektrike në zonat bregdetare nga Velipoja në Ksamil.

Në të gjithë territorin, sipas rajoneve, janë ngritur grupet e gatishmërisë me rreth 500 punonjës për kontrollin dhe menaxhimin e rrjetit shpërndarës të energjisë elektrike, lokalizimin e defekteve dhe marjen e masave për likuidimin e avarive në kohë sa më të shpejtë.

Gjithashtu, për të patur një kontakt të vazhdueshëm dhe të shpejtë me abonentët, OSHEE ka publikuar një hartë me numrat e telefonit të çdo njësie që administron zonat turistike përgjatë vijës bregdetare.

Janë 19 numra telefoni që përkojnë me çdo njësi që ka në ngarkimim menaxhimin dhe kontrollin e furnizimit me energji elektrike të zonave plazheve përgjatë vijës bregdetare.

 Shkodra              022 80 10 23

-Velipoja               069 41 40 343

-Shëngjini             069 41 45 502

-Patoku                  069 41 49 766

 Durrësi                                                052 22 20 97

-Bisht Pallë/Gjiri i Lalsit/Durrës/Plepa   069 41 42 073

-Shkëmbi Kavajës/Golem/Spille           069 41 46 455

Lushnje  032 23 05 20

-Divjaka 069 41 40 475

 Fier      034 21 00 00

-Seman 069 41 46 301

 Vlora                                                                          033 22 62 60

-Novoselë/Zvërnec/Vlorë/ Rradhimë/Orikum/Llogara 069 41 47 539

-Palasë/Dhërmi/Vuno/Jal           069 41 41 781

-Himarë/Qeparo                         069 41 46 631

 

  Saranda             084 42 62 55

-Borsh/Lukovë     069 41 44 980

-Sarandë              069 41 44 933

-Çukë/Ksamil       069 41 44 920   

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097129344940186
array(1) { ["section"]=> string(98) "oshee-pergatitet-per-sezonin-turistik-prezanton-harten-me-numrat-e-kontaktit-velipoje-ksamil-45291" }