OSHEE sjell risinë në Tiranë, Durrës e Vlorë: Si do të telekomandohen kabinat në distancë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:23 03-02-2017 OSHEE sjell risinë në Tiranë, Durrës e Vlorë: Si do të telekomandohen kabinat në distancë

Prej disa javësh OSHEE është duke vendosur në zbatim projektin smart të "Telekomandimit të kabinave në distancë", i cili ka nisur në Tiranë, Durrës dhe Vlorë.

Janë 90 kabina dhe projekti do të zgjerohet në të gjithe vendin. Synimi i këtij projekti është minimizimi kohës së defektit, ku përmes telekomandimit nga despeceria, kryhet në distancë manovrimi i kabinës, duke e lidhur në forme unaze me kabinën tjetër.

Për Tiranën jane 30 kabina në zona të ndryshme, për punimet e të cilave qytetarët janë njoftuar përmes medieve për stakimet.

Më poshtë do mund të shikoni edhe fotot e dy kabinave ne "Jordan Misja" dhe "Materniteti i Vjeter": si ishin dhe si kanë ndryshuar.

osh.jpg

osh2.jpg

osh3.jpg

osh4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Petrit Vasili në Presidencë, betohet si Ministër i Drejtësisë
Sekuestrohet 50 kile drogë në kufiri me Greqinë, trafikantët pikasin policinë dhe futen në tokën shqiptare »
Article Logic
Execution time: 0.011090040206909
array(1) { ["section"]=> string(93) "oshee-sjell-risine-ne-tirane-durres-e-vlore-si-do-te-telekomandohen-kabinat-ne-distance-67594" }