OSSHE: Kush ka ankesa të dorëzojë dokumentat, nuk kërkohet të paguani 2 herë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:44 24-01-2015 OSSHE: Kush ka ankesa të dorëzojë dokumentat, nuk kërkohet të paguani 2 herë

Sipas OSHEE, asnjë abonenti nuk i është kërkuar dhe as nuk i kërkohet që të paguajë dy herë për fatura që pretendon se janë të likujduara më parë

 

Pas akuzuave të shumë qytetarëve nga qytete të ndryshme të vendit se po u kërkohet të paguajnë për fatura të likujduar më parë, ka sjellë reagimin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike.

Sipas OSHEE, asnjë abonenti nuk i është kërkuar dhe as nuk i kërkohet që të paguajë dy herë për fatura që pretendon se janë të likujduara më pare dhe u ka bërë thirrje personave që kanë pasur të tilla probleme të paraqesin pranë qendrave të Kujdesit ndaj Klientit dokumentacionin e nevojshëm që provon këtë fakt (librezën e vulosur dhe me firmë, mandat arkëtimin, kuponin tatimor).

OSHEE mundohet të qetësojë qytetarët kur shprehet se nuk aplikohet asnjë masë e ndërprerjes së energjisë elektrike për rastin e mësipërm deri në verifikimin përfundimtar të ankesës.

OSHEE sqaron se nëse abonenti i ka dokumentet e kërkuara që ka kryer pagesën, pavarësisht se ajo nuk ndodhet e reflektuar në sistem, ndaj tij nuk merret asnjë masë dhe gjendja e tij debitore fshihet nga sistemi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Korçë, bie nga lartësia, humb jetën 60 vjeçari
Vajza e Namik Dokles: Jo kundër Rilindjes se nuk më dhanë post »
Article Logic
Execution time: 0.011486053466797
array(1) { ["section"]=> string(79) "osshe-kush-ka-ankesa-te-dorezoje-dokumentat-nuk-kerkohet-te-paguani-2-here-1361" }