Pa bërë 40 ditë nga vdekja e së bijës, ndahet nga jeta edhe babai i aktores shqiptare

Publikuar tek: aktualitet, më 19:56 06-01-2017 Pa bërë 40 ditë nga vdekja e së bijës, ndahet nga jeta edhe babai i aktores shqiptare

Vetëm disa kohë pasi u nda nga jeta mjekja psikiatre, dikur aktore shumë e dashur, Elida Cangonji, largohet dhe babai i aktores, Musa Cangonji.

Lajmin për ndarjen nga jeta të tij e ka dhënë fotografi Feliks Bilani. “Te shtunen beheshin te 40 e te bijes Elida Cangonjit, por nuk priti dot , nuk rrinte dot pa Liden ……”- shkruan ai në një postim në profilin e tij në Facebook. Elida ndërroi jetë pasi vuante nga leucemia akute. Ajo ka luajtur disa role në filmat shqiptarë si Zana te filmi “Rrugë të Bardha” Eleni te “Në kufi të dy legjendave”; mësuesja te “Shtigje lufte”. (Who)

bilani.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dervishaj dhe Spahiu në Peshkopi: Po punojnë disa makineri, kushtet e motit të ashpra
Skandali: Në spitalin e Pukës s’i druhen gripit, por terrorizmit »
Article Logic
Execution time: 0.010828018188477
array(1) { ["section"]=> string(90) "pa-bere-40-dite-nga-vdekja-e-se-bijes-ndahet-nga-jeta-edhe-babai-i-aktores-shqiptare-64793" }