Pa dokumenta dhe të dehur, arrestohen 3 shoferë (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:12 16-05-2019 Pa dokumenta dhe të dehur, arrestohen 3 shoferë (DETAJE) Ilustruese

Policia e Elbasanit ka ndaluar tre persona, pasi janë kapur duke drejtuar makinat pa dokumente dhe në gjendje të dehur.

Burime bëjnë të ditur se si rezultat i kontrolleve, Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit:

A.K., 60 vjeç  dhe  M.Xh., 24 vjeç, banues në Cërrik, pasi u kapën duke drejtuar motoçikletat pa leje drejtimi.  Si dhe I.M, 50 vjeç, zanues në Elbasan, pasi u kap  duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprën penale ” Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”- njofton poliicia.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017622947692871
array(1) { ["section"]=> string(60) "pa-dokumenta-dhe-te-dehur-arrestohen-3-shofere-detaje-164518" }