Pa luajtur asnjë ndeshje, por Shqipëria rritet në renditjen e FIFA, rënie për Kosovën

Publikuar tek: sport, më 18:27 18-01-2018 Pa luajtur asnjë ndeshje, por Shqipëria rritet në renditjen e FIFA, rënie për Kosovën

Edhe pse nuk ka luajtur asnjë ndeshje në muajt e fundit, Shqipëria është rritur me dy pozicione në renditjen e FIFA.

Nëse për dhjetorin e vitit të kaluar ishte në vendin e 62-të, tashmë kombëtarja shqiptare është në vendin e 60-të, me 553 pikë.

Kjo rritje e kombëtares shqiptare vjen për shkak të spostimit i përfaqësuesve të tjera për më poshtë.

Ndërsa përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar rënie për këtë muaj dhe renditet në 178-të

Sa përket kreut të renditjes Gjermania vijon të kryesojë dhe ndiqet nga Brazili e Portugalia që plotësojnë podin.

Më pas vijojnë Argjentina, Belgjika, Spanja, Polonia, Zvicra, Franca, Kili, Peruja, Danimarka , Kolumbia  e Italia që nuk kanë përmirësuar asnjë pozicion.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.23311996459961
array(1) { ["section"]=> string(90) "pa-luajtur-asnje-ndeshje-por-shqiperia-rritet-ne-renditjen-e-fifa-renie-per-kosoven-107047" }