Pa maska dhe distancë, skeptikët për koronavirusin dalin në protestë në Vjenë

Publikuar tek: bota, më 13:22 16-01-2021 Pa maska dhe distancë, skeptikët për koronavirusin dalin në protestë në Vjenë

Me qindra qytetarë skeptik për koronavirusin kanë dalë në protestë në Vjenë.

Protestuesit janë kundër masave të marra nga qeveria për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Protestuesit shihen ngjitur me njëri-tjetrin dhe pa maska, teksa protestojnë për masat që janë marrë.
Me pankarta në duar ata kërkojnë që vendi të hapet dhe të jetojnë të “lirë”.

Kujtojmë që Austria është që prej 26 dhjetorit në bllokimin e tretë të rreptë të koronavirusit, e cila përfshin mbylljen e të gjitha bizneseve jo-thelbësore dhe kufizimet e lëvizjes.

Screenshot_17.pngScreenshot_18.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I besuari i Angela Merkel, Armin Laschet udhëheqësi i ri i CDU
Ivankës i dalin “të palarat”, kishte 12 tualete në shtëpi, por nuk lejonte Agjentët që ta përdornin »
Article Logic
Execution time: 0.012927055358887
array(1) { ["section"]=> string(83) "pa-maska-dhe-distance-skeptiket-per-koronavirusin-dalin-ne-proteste-ne-vjene-235230" }