PA POLITIKË/ Meta në Shkodër krah Ademit: Inkurajoj zejtarët dhe artizanët duarartë të mbajnë gjallë traditën shekullore

Publikuar tek: politike, më 12:21 12-08-2020 PA POLITIKË/ Meta në Shkodër krah Ademit: Inkurajoj zejtarët dhe artizanët duarartë të mbajnë gjallë traditën shekullore

Larg mesazheve politike ndonëse krah demokrates që drejton bashkinë e Shkodrës, është shfaqur sot Presidenti Ilir Meta.

Meta, i shoqëruar nga Voltana Ademi ka shkuar në Panairin e Artizanatit në Shkodër duke inkurajuar artizanët të mbajnë gjallë traditën.

“I lumtur të rikthehem në Shkodër, djepin e kulturës dhe traditave, për të marrë pjesë në Panairin e Artizanatit, që synon promovimin e kësaj dege shumë të rëndësishme të kulturës, turizmit dhe ekonomisë kombëtare.

Shkodra udhëheq vendin me shembullin e saj në ruajtjen dhe zhvillimin e traditave dhe trashëgimisë sonë së shkëlqyer kulturore.

Inkurajoj artizanët dhe zejtarët duarartë të mbajnë gjallë këtë traditë shekullore dhe unike të vendit tonë.

Për këtë qëllim nevojiten politika proaktive më efikase mbështetëse në nivel kombëtar”, shkruan Meta.

117771689_3247943761918541_5141186514270666326_o.jpg

117764408_3247944885251762_566308896233607722_o.jpg

117759145_3247945731918344_813645200290056384_o.jpg

117770672_3247945841918333_1887959770621478394_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0082049369812012
array(1) { ["section"]=> string(125) "pa-politike-meta-ne-shkoder-krah-ademit-inkurajoj-zejtaret-dhe-artizanet-duararte-te-mbajne-gjalle-traditen-shekullore-216884" }