Pacolli kujton Rugovën dhe sulmon politikanët që qeverisin Kosovës: E tash, ata që janë në qeverisje i thonë vetes rugovistë…

Publikuar tek: politike, më 19:08 02-12-2015 Pacolli kujton Rugovën dhe sulmon politikanët që qeverisin Kosovës: E tash, ata që janë në qeverisje i thonë vetes rugovistë… Behgjet Pacolli dhe Ibrahim Rugova

Behgjet Pacolli ka kujtuar sot Ibrahim Rugovën, duke sulmuar politikanët që qeverisin sot Kosovën.

“E tash, ata që janë në qeverisje i thonë vetes rugovistë…’’, shkruan Pacolli.

“Në këtë ditë të veçantë përkujtimi për Ibrahim Rugovën, veç përshëndetjeve për familjen e tij që më ka mirëpritur gjithmonë, doja të shtroja një pyetje: çfarë na mungon sot prej tij? Na mungon urtia strategjike, na mungon thjeshtësia me të cilën ai i zgjidhte problemet dhe toleranca ndaj rivalëve politikë. E tash ata që në qeverisje që i thonë vetes rugovistë, nuk kanë asgjë prej këtyre cilësive. E në këto kushtet e sodit, ato po na vyejnë shumë duke na thelluar dhimbjen për humbjen e tij!’’, shkruan Pacolli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066812038421631
array(1) { ["section"]=> string(128) "pacolli-kujton-rugoven-dhe-sulmon-politikanet-qe-qeverisin-kosoves-e-tash-ata-qe-jane-ne-qeverisje-i-thone-vetes-rugoviste-26810" }